Màster oficial en Continguts de Comunicació Audiovisual i Publicitat

Formació avançada orientada a la investigació i l'exercici professional en el camp dels continguts audiovisuals i publicitaris en l'era digital

Professorat Màster Oficial - Continguts de Comunicació Audiovisual i Publicitat

Fira virtual de màsters, postgraus i doctorats UAB

Sessions informatives virtuals del 4 al 8 d'octubre: resol els teus dubtes directament amb la coordinació del màster, postgrau o doctorat que vols dur a terme. Inscripció oberta!

Coordinació del màster

Xavier Ribes i Guàrdia
Correu electrònic: coordinacio.master.mucap@uab.cat
https://bit.ly/362zJaQ

Llistat de professorat

Professor/a Àrea Categoria Recerca
Andreu Sanchez, Celia Comunicació Audiovisual i Publicitat Professor Lector/ajudant Doctor/a Recerca
Català Domènech, José María Comunicació Audiovisual i Publicitat Professors Emerits Laborals Recerca
Delgado Reina, Matilde Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Fernandez Peña, Emilio Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Franquet Calvet, Maria Rosa Comunicació Audiovisual i Publicitat Catedratic d'Universitat Recerca
Garcia Muñoz, Nuria Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Gutierrez Garcia, Maria Encarnacion Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Llorens Maluquer, Carlos Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Luzón Fernández, Virginia Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Marti Marti, Josep Maria Comunicació Audiovisual i Publicitat Professor Honorari Recerca
Molina Rodriguez Navas, Pedro Manuel Comunicació Audiovisual i Publicitat Professor Lector/ajudant Doctor/a Recerca
Monclus Blanco, Ana Belen Comunicació Audiovisual i Publicitat Agregat/da Contractat Doctor/a Recerca
Navarro Bosch, Celina Comunicació Audiovisual i Publicitat Professor Associat Laboral
Pires de Sa , Fernanda Comunicació Audiovisual i Publicitat Professor Lector/ajudant Doctor/a Recerca
Prado Pico, Emilio Comunicació Audiovisual i Publicitat Catedratic d'Universitat Recerca
Puig Gonzalez, Joaquin Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Ramajo Hernandez, Natividad Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Ribes Guardia, Francesc Xavier Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Terron Blanco, Jose Luis Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca
Ullod Pujol, Ana Maria Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat
Valero Sancho, Jose Luis Comunicació Audiovisual i Publicitat Prof Titulars d'Universitat Recerca

Professorat

El màster universitari en Continguts de Comunicació Audiovisual i Publicitat s'articula sobre l'experiència docent i investigadora del professorat del Departament de Comunicació Audiovisual i Publicitat de la Universitat Autònoma de Barcelona i compta en el seu nucli amb el professorat que compon el GRISS (Grup de Recerca en Imatge, So i Síntesi), grup consolidat i reconegut per la Generalitat de Catalunya (2009SGR1013). El GRISS compta amb una trajectòria de més de 30 anys de fructífera producció acadèmica i científica que ha donat com a resultat un nombre d'activitats de formació i investigació molt important en el camp de la comunicació audiovisual i la publicitat, els continguts, les audiències, les indústries, les tecnologies i les polítiques. master.contenidos.comunicacion@uab.cat

Relació de professors

Dra. Celia Andreu (Celia.Andreu@uab.cat)
Dra. Montse Bonet (Montse.Bonet@uab.cat)
Dr. Josep Maria Català (JosepMaria.Catala@uab.cat)
Dr. Òscar Coromina (Oscar.Coromina@uab.cat)
Dra. Matilde Delgado (Matilde.Delgado@uab.cat)
Dr. Emilio Fernández (Emilio.Fernandez@uab.cat)
Dra. Rosa Franquet (Rosa.Franquet@uab.cat)
Dra. Nuria Garcia-Muñoz (Nuria.Garcia@uab.cat)
Dra. Maria Gutiérrez (Maria.Gutierrez@uab.cat)
Dr. Carles Llorens (Carles.Llorens@uab.cat)
Dra. Virginia Luzón (Virginia.Luzon@uab.cat)
Dr. Josep Maria Martí (JosepMaria.Marti@uab.cat)
Dra. Belen Monclús (Belen.Monclus@uab.cat)
Dr. Emili Prado ((Emili.Prado@uab.cat)
Dr. Joaquim Puig (Joaquim.Puig.Gonzalez@uab.cat)
Dra. Natividad Ramajo (Natividad.Ramajo@uab.cat)
Dr. Esteve Riambau (Esteve.Riambau@uab.cat)
Dr. Xavier Ribes (Xavier.Ribes@uab.cat)
Dra. Maite Soto (MariaTeresa.Soto@uab.cat)
Dr. José Luis Terrón (JoseLuis.Terron@uab.cat)
Dra. Ana Ullod (Ana.Ullod@uab.cat)
Dr. José Luis Valero (JoseLuis.Valero@uab.cat)

CONFERENCIANTES INVITADOS EN LA ÚLTIMA EDICIÓN
Sharon Biggar
Directora del Departament d'Analítica de l'empresa de videojocs Social Point
Jaume Banacolocha
Director – Conseller Delegat de Diagonal TV
Josetxo Cerdán
Professor titular de la Universitat Carlos III de Madrid
Immaculada Haro
Directora general de Havas Worldwide Spain
Miquel Martret
Director de Formació de Bassat Ogilvy